Агіасма – це дар. Відповідне ставлення до води дозволить їй проявити цілющі властивості повною мірою. Прийом води має супроводжуватися обов’язково словами молитви.
Головна умова при прийнятті святої води, як й іншої святині, – це глибока щира віра в Бога і в Його всесильну освячуючу благодать.
Приймаючи святиню, ми повинні ставитися до неї благоговійно і при цьому молитися, щоб вона послужила для нашої тілесної та духовної користі.
Святиня не повинна просто стояти вдома. Хрещена вода використовується для набуття благодаті віруючими упродовж року.
У свята 18 та 19 січня її п’ють увесь день. У будні треба пити в невеликій кількості перед прийняттям їжі, з читанням молитви. Її випивають кількома ковтками натщесерце. Але спживання їжі не є суворою забороною до прийняття святої води. У церкві на цьому наголошують. Особливо, якщо людина хвора або її мучать душевні недуги.
Але водночас ми повинні пам’ятати, що свята вода не діє на людину механічно. Недостатньо випити води. Потрібно вірити в те, що вона дійсно допоможе нам, стане тим матеріальним засобом, через який у наше життя прийде щось нематеріальне, а саме: благодать Святого Духа, що зцілює наші душевні та тілесні недуги.
Як зберігати святу воду
Після того, як освячену воду принесете додому з Храму, її потрібно поставити у скляній чи пластиковій ємності біля ікон. Пити вранці до їди, щоб тілу та душі передалася Божественна благодать цієї води.
Не забороняється вживати водохресну воду згодом, якщо вона зберегла свіжість та приємні смакові властивості.
В іншому випадку зіпсовану Агіасму слід вилити в місце, де не ступає нога людини, тобто не зневажається, наприклад, у річку або в квітковий горщик.
Агіасма — це святиня, яку неприпустимо зливати у водосток раковини або будь-яке інше місце.
Феофан Затворник у своїй проповіді зазначив, що
“свята вода – це не церковні ліки. Вона не допоможе злій і невіруючій людині. Її треба пити з вірою та благоговінням”.
***
Молитва на прийняття просфори і святої води
Господи Боже мій, нехай буде дар Твій святий: просфора і Свята Твоя вода, на прощення гріхів моїх, на просвітлення розуму мого, на здоров’я душі і тіла мого, на приборкання моєї пристрасті і моєї немічності, безмежним милосердям Твоїм, молитвами Пречистої Твоєї Матері і всіх святих Твоїх. Амінь.
Просмотрено (5) раз