Апп. від 70-ти Іродіона Агав, Асинкрит, Руф, Флегонт, Єрм і ті, що з ними (I)
День пам’яті (н. ст.) – 21 квітня
Святий апостол Іродіон родом був із Тарсу Кілікійського, був родичем святого апостола Павла. Служив святим апостолам у всьому, і вони єпископом поставили його Неопатрійським, і багатьох із еллінів навчанням святим до Христової навертав віри. Через те заздрили іудеї, обступили його з ідолослужителями і мучили сильно.
Святий апостол Іродіон
Убили святого: одні камінням уста йому розбили, інші деревом вдаряли по голові, потім ніж встромили і, як мертвого, кинули у крові. Думали-бо, що він уже помер, залишили тіло й пішли. Але апостол святий, благодаттю Божою, живий залишився, проповідував після того слово Боже в Римі зі святим верховним апостолом Петром.
Святий апостол Іродіон
Святий же апостол Павло, із Коринфа до римлян пишучи послання, згадував Іродіона святого, який у Римі тоді при святому Петрі був: “Вітайте, — казав, — Іродіона, родича мого” (Рим. 16:11). І коли святий Петро розп’ятий був, тоді святого Іродіона (за свідченням Метафраста) разом зі святим Олімпом і з багатьма вірними мечем потяли.
Святий апостол Іродіон
Святий апостол Агав пророчого дару був сповнений, його ж згадують апостольські Діяння так: “У ті дні прийшли з Ієрусалима до Антіохії пророки. І один з них, на ім’я Агав, вставши, провістив Духом, що по всьому світі буде великий голод, що й сталося за кесаря Клавдія” (Діян. 11:27-28).
Святий апостол Агав
І знову в Кесарії Агав святий провістив святому апостолу Павлу страждання, які мали бути йому в Єрусалимі: “взяв Павлів пояс і, зв’язавши свої руки й ноги, сказав: так говорить Дух Святий: мужа, якому належить цей пояс, так зв’яжуть іудеї в Ієрусалимі і видадуть в руки язичників.” (Діян. 21:11). Проповідував же Христа святий Агав у краях, які йому зустрічалися, і багатьох навернув до Христа Бога.
Святого апостола Руфа в Посланні до Римлян згадує Павло святий: “Вітайте Руфа, вибраного в Господі” (Рим. 16:13). Став єпископом у Фівах, що в Елладі.
Святий апостол Руф
Святий апостол Асинкрит, у тому самому Павловому Посланні до Римлян згадуваний, став єпископом в Ірканії, краю Азійському.
Святий апостол Флегонт, теж у посланні згадуваний, став єпископом у Марафоні, місті Фракійському.
Святий апостол Єрм, так само там згаданий, у Далматії був єпископом.
Святий апостол Єрм
Усі ж ці апостоли із сімдесяти були, всесвітом проповідували благовістя Христове, невірних до істинної віри приводили і, по-різному від іудеїв і еллінів мучені, померли.
***
Тропарь апостолам, глас 3
Апо́столи святи́и,/ моли́те Ми́лостиваго Бо́га,/ да прегреше́ний оставле́ние// пода́ст душа́м на́шим.
Кондак апостолам Иродиону, Агаву, Асинкриту, Руфу, Флегонту и Ерму, и иже с ними, глас 2
Яви́стеся Христо́вы ученицы́ и апо́столи всечестни́и,/ Иродио́не сла́вне, Ага́ве и Ру́фе,/ Асинкри́те, Фле́гонте со Е́рмом,/ при́сно моли́теся Го́сподеви// пода́ти нам согреше́ний проще́ние, пою́щим вас.
Кондак апостолам Ерасту, Олимпу, Родиону, Сосипатру, Куарту (Кварту) и Тертию, глас 4
Яви́ся днесь апо́стол честно́е торжество́,/ подаю́щее я́ве всем прегреше́ний оставле́ние,// соверша́ющим их па́мять.
Ин кондак апостолам Ерасту, Олимпу, Родиону, Сосипатру, Куарту (Кварту) и Тертию, глас 2
Боже́ственным све́том ум озари́вше,/ вити́йская плете́ния му́дре разори́сте,/ и язы́ки вся улови́вше, апо́столи сла́внии,/ Влады́це приведо́сте,// Тро́ицу Боже́ственную сла́вити науча́юще.
Благовіст УПЦ
Просмотрено (0) раз