1 липня 2024 року – початок Петрового (Апостольського) посту

Святі первоверховні апостоли Петро і Павло

Петрів піст – один із двох літніх постів, він готує християн до дня пам’яті святих первоверховних апостолів Петра і Павла.
Він встановлений в пам’ять про те, як апостоли постили перед євангельською проповіддю всьому світу. Цей піст ще називають Апостольським.
Початок Петрового посту — завжди в понеділок через тиждень після свята Трійці (П’ятидесятниці). Дата Трійці залежить від дати святкування Великодня, тому початок Петрового посту припадає на різні дати. І триватиме він може від 8 до 42 днів. Закінчується Петрів піст завжди 12 липня.
Петрів піст, як і будь-який з чотирьох багатоденних постів у році, спонукає нас до самовдосконалення, до перемоги над гріхами і пристрастями. У ці дні й тижні ми намагаємося відчути правильну внутрішню ієрархію свого життя: вирішуємо для себе, що тіло повинно прагнути до душі, душа — до духу. І вся людина повинна бути направлена до Бога. Піст, тобто наше добровільне утримання, закликає нас пройти цим шляхом.
Крім того, піст об’єднує людей, віруючих у Христа. Через спільне говіння ми відчуваємо себе членами єдиної Церкви, єдиної спільноти вірних Спасителю і Його заповідям. Тим самим ми визнаємо, що все, що проповідував Христос, — істинно. Тобто піст — це не тільки самовдосконалення, а й наше свідоцтво всьому світу про те, що ми християни.
Не кожен з нас може постити так строго, як це пропонує Церква, але кожен з нас може засвідчити те, що він частина Церкви, — дотримуючись посту в міру своїх сил і з усією щирістю.
Святі Петро і Павел були названі церквою першоверховними апостолами за любов і непохитну вірність Іісусу Христу. Їхні проповіді допомагали людям набути істинної віри. Тому в першу чергу Петру і Павлу моляться про зміцнення віри та заступництво від злих помислів, діянь та бісівської сили. Також святим моляться за пошук свого призначення, про допомогу в роботі, про зцілення від хвороб.

Фейсбук, Свято-Успенська Почаївська Лавра